ASUS R410MA (2021)
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | ASUS |
|---|---|
| Product family | R |
| Release date | May 2021 |
| Introductory price | USD 110.69 to 110.69 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Celeron N4020 |
| Memory | 4 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 128 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 14 inch Panel type: TN Resolution: 1366 x 768 PPI: 111.94 Aspect ratio: 16:9 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 200 Nits sRGB coverage: 50 % Adobe RGB coverage: 40 % P3 coverage: 40 % |
| Graphics | Intel UHD Graphics 600 (N4020) |
| Camera | Front: 480p |
| Connectivity | WiFi version: 5 Bluetooth version: 4.2 USB type-A: 2 USB-C: 1 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 0 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: No Ethernet: No USB-C charging: No |
| Dimensions | W: 12.8 inches (33 cm) D: 8.5 inches (22 cm) H: 0.71 inches (1.8 cm) |
| Mass | 2.87 pounds (1,300 g) |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | No |
| Website | ASUS |
The ASUS R410MA (2021) is a laptop.
Reviews
Purchase Links