ASUS Vivobook S 15 OLED (2023): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
| memory card = | | memory card = | ||
| camera = '''Front:''' 1080p <br/> | | camera = '''Front:''' 1080p <br/> | ||
| display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 15.6 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[OLED]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2880 x 1620 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 211.82 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:9 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 120 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 600 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB | | display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 15.6 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[OLED]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2880 x 1620 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 211.82 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:9 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 120 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 600 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB]]''': 100 % <br/>'''[[Color Gamut|Adobe RGB]]''': 95 % <br/>'''[[Color Gamut|P3]]''': 100 % | ||
| graphics = [[Intel i9-13900H Iris Xe]] | | graphics = [[Intel i9-13900H Iris Xe]] | ||
| sound = | | sound = | ||
Revision as of 17:11, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | ASUS |
|---|---|
| Product family | Vivobook S |
| Release date | March 2023 |
| Introductory price | USD 989.99 to 989.99 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel i9-13900H |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 1 user accessible |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 2 user accessible |
| Display | Screen size: 15.6 inch Panel type: OLED Resolution: 2880 x 1620 PPI: 211.82 Aspect ratio: 16:9 Refresh rate: 120 Hz Brightness: 600 Nits sRGB: 100 % Adobe RGB: 95 % P3: 100 % |
| Graphics | Intel i9-13900H Iris Xe |
| Camera | Front: 1080p |
| Connectivity | WiFi version: 6E Bluetooth version: 5.3 USB type-A: 2 USB-C: 1 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 1 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 14.2 inches (36 cm) D: 9 inches (23 cm) H: 0.7 inches (1.8 cm) |
| Mass | 3.75 pounds (1,700 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Facial recognition | No |
| Website | ASUS |
The ASUS Vivobook S 15 OLED (2023) is a laptop.
Reviews
Purchase Links