Eluktronics Mech-15 G3R (2022): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
| memory card = | | memory card = | ||
| camera = '''Front:''' 1080p <br/> | | camera = '''Front:''' 1080p <br/> | ||
| display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 15.6 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2560 x 1440 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 188.28 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:9 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 240 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 350 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB | | display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 15.6 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2560 x 1440 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 188.28 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:9 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 240 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 350 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB]]''': 99.3 % <br/>'''[[Color Gamut|Adobe RGB]]''': 73.5 % <br/>'''[[Color Gamut|P3]]''': 76.2 % | ||
| graphics = [[Nvidia RTX 3070 Ti]] [[Total GPU Power|150 W]] | | graphics = [[Nvidia RTX 3070 Ti]] [[Total GPU Power|150 W]] | ||
| sound = | | sound = | ||
Revision as of 17:10, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Eluktronics |
|---|---|
| Product family | Mech |
| Release date | May 2022 |
| Introductory price | USD 2 to 400 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel i7-12700H |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 2 user accessible |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 2 user accessible |
| Display | Screen size: 15.6 inch Panel type: IPS Resolution: 2560 x 1440 PPI: 188.28 Aspect ratio: 16:9 Refresh rate: 240 Hz Brightness: 350 Nits sRGB: 99.3 % Adobe RGB: 73.5 % P3: 76.2 % |
| Graphics | Nvidia RTX 3070 Ti 150 W |
| Camera | Front: 1080p |
| Connectivity | WiFi version: 6 Bluetooth version: 5.1 USB type-A: 3 USB-C: 1 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 1 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: Yes USB-C charging: No |
| Dimensions | W: 14.2 inches (36 cm) D: 10 inches (25 cm) H: 0.94 inches (2.4 cm) |
| Mass | 4.68 pounds (2,120 g) |
| Keyboard | RGB |
| Number pad | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | Yes |
| Special features | Water Cooling |
| Website | Eluktronics |
The Eluktronics Mech-15 G3R (2022) is a laptop.
Reviews
Purchase Links