Dell Precision 5470 (2022): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
| memory card = | | memory card = | ||
| camera = '''Front:''' 720p <br/> | | camera = '''Front:''' 720p <br/> | ||
| display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 14 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 1920 x 1200 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 161.73 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:10 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 60 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 500 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB | | display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 14 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 1920 x 1200 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 161.73 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 16:10 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 60 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 500 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB]]''': 100 % <br/>'''[[Color Gamut|Adobe RGB]]''': 80 % <br/>'''[[Color Gamut|P3]]''': 80 % | ||
| graphics = [[Nvidia RTX A1000]] [[Total GPU Power|60 W]] | | graphics = [[Nvidia RTX A1000]] [[Total GPU Power|60 W]] | ||
| sound = | | sound = | ||
Revision as of 17:09, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Dell |
|---|---|
| Product family | Precision |
| Release date | May 2022 |
| Introductory price | USD 1 to 719 |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel i7-12700H |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 256 or 512 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 14 inch Panel type: IPS Resolution: 1920 x 1200 PPI: 161.73 Aspect ratio: 16:10 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 500 Nits sRGB: 100 % Adobe RGB: 80 % P3: 80 % |
| Graphics | Nvidia RTX A1000 60 W |
| Camera | Front: 720p |
| Connectivity | WiFi version: 6E Bluetooth version: 5.2 USB type-A: 0 USB-C: 4 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 4 HDMI: 0 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 12.2 inches (31 cm) D: 8.3 inches (21 cm) H: 0.74 inches (1.9 cm) |
| Mass | 3.26 pounds (1,480 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Facial recognition | Yes |
| Website | Dell |
The Dell Precision 5470 (2022) is a laptop.
Reviews
Purchase Links