LG Gram Pro 17 (2024): Difference between revisions
perfectrec>Unknown user No edit summary |
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
(No difference)
| |
Revision as of 17:49, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | LG |
|---|---|
| Product family | Gram |
| Release date | February 2024 |
| Introductory price | USD 2199.99 to 2199.99 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core Ultra 5 125H |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 512 GB |
| Storage slots | 2 user accessible |
| Display | Screen size: 17 inch Panel type: IPS Resolution: 2560 x 1600 PPI: 177.58 Aspect ratio: 16:10 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 353 Nits sRGB: 100 % Adobe RGB: 86 % P3: 98 % |
| Graphics | Intel Arc 7-Cores |
| Camera | Front: 1080p |
| Connectivity | WiFi version: 6E Bluetooth version: 5.3 USB type-A: 2 USB-C: 2 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 2 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 14.9 inches (38 cm) D: 10.4 inches (26 cm) H: 0.51 inches (1.3 cm) |
| Mass | 2.86 pounds (1,300 g) |
| Battery | 77 Wh |
| Keyboard | White |
| Number pad | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | Yes |
| Website | LG |
The LG Gram Pro 17 (2024) is a laptop.
Reviews
Purchase Links