Lenovo Slim Pro 7 14 (2023): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 49: | Line 49: | ||
| fingerprint reader = No | | fingerprint reader = No | ||
| facial recognition = Yes | | facial recognition = Yes | ||
| special features = | | special features = | ||
| topgame = | | topgame = | ||
| compatibility = | | compatibility = | ||
Revision as of 17:04, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Product family | Slim |
| Release date | February 2023 |
| Introductory price | USD 1199.99 to 1199.99 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 7 7735HS |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 14.5 inch Panel type: IPS Resolution: 2560 x 1600 PPI: 208.20 Aspect ratio: 16:10 Refresh rate: 90 Hz Brightness: 334 Nits sRGB coverage: 98 % Adobe RGB coverage: 75 % P3 coverage: 73 % |
| Graphics | Nvidia RTX 3050 6GB 6 GB VRAM 73 W |
| Camera | Front: 1080p |
| Connectivity | WiFi version: 6E Bluetooth version: 5.1 USB type-A: 1 USB-C: 2 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 0 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 12.9 inches (33 cm) D: 8.9 inches (23 cm) H: 0.61 inches (1.5 cm) |
| Mass | 3.5 pounds (1,600 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | Yes |
| Website | Lenovo |
The Lenovo Slim Pro 7 14 (2023) is a laptop.
Reviews
Purchase Links