Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga (2021): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
| memory card = | | memory card = | ||
| camera = '''Front:''' 720p <br/> | | camera = '''Front:''' 720p <br/> | ||
| display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 13.5 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2256 x 1504 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 200.84 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 3:2 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 60 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 451 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB | | display = '''[[Screen Size|Screen size]]''': 13.5 inch <br/>'''[[Panel Type|Panel type]]''': [[IPS]] <br/>'''[[Resolution]]''': 2256 x 1504 <br/>'''[[Pixel density|PPI]]''': 200.84 <br/>'''[[Aspect Ratio|Aspect ratio]]''': 3:2 <br/>'''[[Refresh Rate|Refresh rate]]''': 60 Hz <br/>'''[[Brightness|Brightness]]''': 451 Nits <br/>'''[[Color Gamut|sRGB]]''': 98 % <br/>'''[[Color Gamut|Adobe RGB]]''': 68.6 % <br/>'''[[Color Gamut|P3]]''': 66.8 % | ||
| graphics = [[Intel i5-1130G7 Iris Xe]] | | graphics = [[Intel i5-1130G7 Iris Xe]] | ||
| sound = | | sound = | ||
Revision as of 17:09, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Product family | ThinkPad |
| Release date | October 2021 |
| Introductory price | USD 725 to 725 |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel i5-1130G7 |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 512 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 13.5 inch Panel type: IPS Resolution: 2256 x 1504 PPI: 200.84 Aspect ratio: 3:2 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 451 Nits sRGB: 98 % Adobe RGB: 68.6 % P3: 66.8 % |
| Graphics | Intel i5-1130G7 Iris Xe |
| Camera | Front: 720p |
| Connectivity | WiFi version: 6 Bluetooth version: 5.1 USB type-A: 0 USB-C: 2 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 2 HDMI: 0 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 11.7 inches (30 cm) D: 9.2 inches (23 cm) H: 0.45 inches (1.1 cm) |
| Mass | 2.54 pounds (1,150 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Facial recognition | Yes |
| Special features | 2-in-1 / Convertible |
| Website | Lenovo |
The Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga (2021) is a laptop.
Reviews
Purchase Links