HP Pavilion 15 (2020): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 49: | Line 49: | ||
| fingerprint reader = No | | fingerprint reader = No | ||
| facial recognition = No | | facial recognition = No | ||
| special features = | | special features = | ||
| topgame = | | topgame = | ||
| compatibility = | | compatibility = | ||
Revision as of 17:05, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Product family | Pavilion |
| Release date | August 2020 |
| Introductory price | USD 456 to 456 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel i3-1115G4 |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 2 user accessible |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 15.6 inch Panel type: TN Resolution: 1366 x 768 PPI: 100.45 Aspect ratio: 16:9 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 220 Nits sRGB coverage: 66 % Adobe RGB coverage: 49 % P3 coverage: 49 % |
| Graphics | Intel i3-1115G4 Intel UHD Xe G4 |
| Camera | Front: 720p |
| Connectivity | WiFi version: 5 Bluetooth version: 5 USB type-A: 2 USB-C: 1 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 0 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: No Ethernet: No USB-C charging: No |
| Dimensions | W: 14.1 inches (36 cm) D: 9.5 inches (24 cm) H: 0.71 inches (1.8 cm) |
| Mass | 3.75 pounds (1,700 g) |
| Number pad | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | No |
| Website | [Not%20Available HP] |
The HP Pavilion 15 (2020) is a laptop.
Reviews
Purchase Links