Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga (2021): Difference between revisions
perfectrec>Unknown user No edit summary |
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
(No difference)
| |
Revision as of 16:37, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Product family | ThinkPad |
| Release date | October 2021 |
| Introductory price | USD 725 to 725 |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel i5-1130G7 |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible |
| Storage | 512 GB |
| Storage slots | 1 user accessible |
| Display | Screen size: 13.5 inch Panel type: IPS Resolution: 2256 x 1504 PPI: 200.84 Aspect ratio: 3:2 Refresh rate: 60 Hz Brightness: 451 Nits sRGB coverage: 98 % Adobe RGB coverage: 68.6 % P3 coverage: 66.8 % |
| Graphics | Intel i5-1130G7 Iris Xe |
| Camera | Front: 720p |
| Connectivity | WiFi version: 6 Bluetooth version: 5.1 USB type-A: 0 USB-C: 2 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 2 HDMI: 0 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 11.7 inches (300 mm) D: 9.2 inches (230 mm) H: 0.45 inches (11 mm) |
| Mass | 2.54 pounds (1,150 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Facial recognition | Yes |
| Special features | 2-in-1 / Convertible |
| Website | Lenovo |
The Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga (2021) is a laptop.
Reviews
Purchase Links