LG Gram 17 (2021): Difference between revisions
perfectrec>Unknown user No edit summary |
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
(No difference)
| |
Revision as of 15:53, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | LG |
|---|---|
| Product family | Gram |
| Release date | October 2021 |
| Introductory price | USD 1094.86 to 1094.86 |
| Discontinued | Yes |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel i7-1165G7 |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 0 user accessible slots |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 2 user accessible slots |
| Display | Screen size: 17 inch Panel type: IPS Resolution: 2560 x 1600 PPI: 177.58 Aspect ratio: 16:10 Refresh rate: 60 Hz brightness: 323 Nits sRGB coverage: 99 % Adobe RGB coverage: 84 % P3 coverage: 93 % |
| Graphics | Intel i7-1165G7 Iris Xe GB VRAM [[Total GPU Power|]] |
| Input | Built in: No |
| Camera | Front: 720p |
| Connectivity | WiFi 6 Bluetooth 5.1 USB type-A: 2 USB-C: 2 USB-C (Non-thunderbolt): 0 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 2 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: No Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | 15 inches (380 mm) x 10.2 inches (260 mm) x 0.7 inches (18 mm) |
| Mass | 2.98 pounds (1,350 g) |
| Power brick | 0.63 pounds (290 g) |
| Keyboard | White |
| Number pad | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Facial recognition | No |
| Special features | None |
| Website | LG |
The LG Gram 17 (2021) is a laptop.
Reviews
Purchase Links