Razer Blade 15 (2022): Difference between revisions
ProdWikiBot (talk | contribs) m (1 revision imported) |
perfectrec>Unknown user No edit summary |
||
| Line 42: | Line 42: | ||
| service = | | service = | ||
| dimensions = '''W''': {{convert|14|in|cm}} <br/>'''D''': {{convert|9.3|in|cm}} <br/>'''H''': {{convert|0.67|in|cm}} | | dimensions = '''W''': {{convert|14|in|cm}} <br/>'''D''': {{convert|9.3|in|cm}} <br/>'''H''': {{convert|0.67|in|cm}} | ||
| battery = 80 Wh | |||
| weight = {{convert|4.4|lbs|g}} | | weight = {{convert|4.4|lbs|g}} | ||
| weight of power brick = {{convert|1.74|lbs|g}} | | weight of power brick = {{convert|1.74|lbs|g}} | ||
Revision as of 17:47, 18 July 2024
This article needs to be Verified. |
This article needs to be Verified. |
| Manufacturer | Razer |
|---|---|
| Product family | Blade |
| Release date | January 2022 |
| Introductory price | USD 2499.99 to 2499.99 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| CPU | Intel i7-12800H |
| Memory | 16 GB |
| Memory slots | 2 user accessible |
| Storage | 1024 GB |
| Storage slots | 2 user accessible |
| Display | Screen size: 15.6 inch Panel type: IPS Resolution: 2560 x 1440 PPI: 188.28 Aspect ratio: 16:9 Refresh rate: 240 Hz Brightness: 271 Nits sRGB: 100 % Adobe RGB: 87 % P3: 99 % |
| Graphics | Nvidia RTX 3070 Ti 105 W |
| Camera | Front: 1080p |
| Connectivity | WiFi version: 6E Bluetooth version: 5.2 USB type-A: 3 USB-C: 2 Thunderbolt 3: 0 Thunderbolt 4: 1 HDMI: 1 DisplayPort: 0 USB4: Yes Ethernet: No USB-C charging: Yes |
| Dimensions | W: 14 inches (36 cm) D: 9.3 inches (24 cm) H: 0.67 inches (1.7 cm) |
| Mass | 4.4 pounds (2,000 g) |
| Power brick | 1.74 pounds (790 g) |
| Battery | 80 Wh |
| Keyboard | RGB |
| Number pad | No |
| Fingerprint reader | No |
| Facial recognition | Yes |
| Website | Razer |
The Razer Blade 15 (2022) is a laptop.
Reviews
Purchase Links